1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Wojciech Cejrowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym podróżnikiem?

Biografia i życiorys Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski to polski podróżnik, dziennikarz, fotograf, krytyk muzyczny i autor książek. Urodził się 27 czerwca 1964 roku w Elblągu. Należy do Klubu Odkrywców, Królewskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Stowarzyszenia Muzyki Country. Jego kariera dzieli się na: dziennikarstwo polityczne i obyczajowe, działalność podróżniczo-eksploracyjną oraz dziennikarstwo muzyczne.

Lata młodości i wykształcenie

Ojciec jego był animatorem jazzowy, matka z wykształcenia astronautką. Początkowo rodzina mieszkała w Elblągu, później przeniosła się do Warszawy. Wojciech Cejrowski uczęszczał do XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie. Po maturze rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Studiował również na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Uniwersytecie Warszawskim oraz w późniejszym okresie na Santa Clara University w Kalifornii.

Życie prywatne

Wojciech Cejrowski dwukrotnie był żonaty. Pierwszy raz związany był z podróżniczką Beatą Pawlikowską. Aktualnie jest w związku małżeńskim z dziennikarką i działaczką katolicką Joanną Najfeld. Para mieszka w Stanach Zjednoczonych. Podróżnik płynnie posługuje się 3 językami – polskim, angielskim i hiszpańskim. Wroga nastawiony jest do mniejszości seksualnych przez co nazywany jest homofobem. Jest również przeciwny feminizmowi, edukacji seksualnej w szkołach oraz aborcji. Uważa się za wierzącego katolika.

Telewizja, radio i prasa

Podróżnik zaczął przygodę medialną w programie Non Stop Kolor. Następnie prowadził WC Kwadrans, Z kamerą wśród ludzi oraz Co się święci w mej pamięci. W telewizyjnej serii Podróżnik opowiadał o podróżach do Ameryki Południowej. Poza programami podróżniczymi był prowadzącym radiowych audycji – Stajni..., Czy jest miejsce na country w Polsce?, Aeroplan, Na drugim końcu globusa, Audycja podzwrotnikowa. Dziennikarz współpracuje również z „Gazetą Polską”, „Frondą”, a także „Ilustrowanym Kurierem Polskim”, w których publikuje swoje felietony społeczno-polityczne.

Podróże

Cejrowski odwiedził ponad 60 państw. W kręgu jego zainteresowań w szczególności jest Amazonia, w której obserwuje i bada życie Indian i Metysów. Od 2007 roku prowadził swój program Boso przez świat, który emitowany jest w telewizji. Od 2011 roku prowadził program Wojciech Cejrowski. Boso. Każdy odcinek to krótki reportaż z innego zakątku świata. Podróżnik pisze również reportaże i felietony z podróży, które publikowane są w gazetach. W dorobku literackim ma także kilka książek.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

69 + = 72

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://pl.m.wikipedia.org. Jest na licencji Creative Commons.