1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Victoria Beckham życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Victorii Beckham

Victoria Beckham jest brytyjską projektantką mody i piosenkarką. Urodziła się 17 kwietnia 1974 roku w Hertfordshire w Anglii.

Rodzina

Victoria, z domu Adams, jest córką Anthony’ego i Jacqueline. Ojciec był elektronikiem, a mama zajmowała się domem i wychowaniem dzieci – Victorii i jej dwojga starszego rodzeństwa: Louise i Christiana.

Spice Girls

Zadebiutowała w 1994 roku jako wokalistka w zespole Touch. To właśnie tam poznała Melanie Brown, Melanie Chisholm, a później Geri Halliwell i Emmę Bunton. Gdy grupa Touch się rozpadła wokalistki zmieniły jej nazwę na Spice Girls i znalazły nowego menedżera. Beckham występowała pod pseudonimem Posh Spice. Zespół bardzo szybko stał się popularny i osiągnął międzynarodowy sukces. Pierwszy wydany singiel, Wannabe, stał się najlepiej sprzedającym singlem wydanym przez żeńską grupę w historii. Promował on debiutancki album Spice, który miał premierę w 1996 roku. Rok później dziewczyny wydały drugą płytę zatytułowaną Spiceworld. W 1998 roku z zespołu odeszła Geri Halliwell, a dwa lata później zespół oficjalnie zakończył swoją działalność. Został reaktywowany w 2007 roku, kiedy to Spice Girls nagrały podsumowująca płytę Greatest Hits zawierającą 13 znanych przebojów oraz dwa zupełnie nowe utwory. Piosenkarki podpisały także kontrakt na światową trasę koncertową, która ostatecznie została przerwana. Po raz ostatni wszystkie piosenkarki wystąpiły wspólnie w 2012 roku podczas zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Kariera solowa

Pierwszy solowy singiel, Out Of Your Mind, Victoria wydała jeszcze za czasów Spice Girls. Rok później wydała swoją debiutancką solową płytę zatytułowaną Victoria Beckham. Płyta odniosła sukces zwłaszcza w Australii i Wielkiej Brytanii. Później wydała jeszcze dwa single Let Your Head Go i This Groove, ale ostatecznie zrezygnowała z wydania drugiej płyty.

Moda

W 2004 roku Beckham postanowiła poświęcić się swojej największej pasji i została projektantką mody oraz perfum. Zaprojektowała własną linię okularów, bielizny oraz torebek DVB Style. Cztery lata później zadebiutowała na nowojorskim Fashion Weeku. Chociaż uważano, że nie poradzi sobie na tak trudnym rynku celebrytka osiągnęła wielki sukces. W 2014 roku otworzyła pierwszy butik, a obecnie sprzedaje zaprojektowane przez siebie ubrania, akcesoria i kosmetyki w ponad 400 sklepach na całym świecie.

Życie prywatne

W 1999 roku wyszła za mąż za piłkarza, Davida Beckhama, i przyjęła jego nazwisko. Para ma czwórkę dzieci: trzech synów oraz córkę. Beckhamowie są jedną z najpopularniejszych, najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin w show-biznesie. Od 2007 roku mieszkają w Los Angeles.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 + = 52

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest LGEPR.