1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tomasz Makowiecki życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Tomasza Makowieckiego

Tomasz Makowiecki jest polskim wokalistą. Urodził się 10 czerwca 1983 roku w Gdyni.

Kariera

Makowiecki z muzyką miał kontakt już od najmłodszych lat - jego rodzice byli bowiem wokalistami zespołów Babsztyl, a później Zayazd. Tomek towarzyszył im podczas tras koncertowych i niedługo potem sam zamarzył, by swoje życie związać z muzyką.

Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiał w różnego rodzaju przeglądach i programach typu talent show. Wystąpił w programie Szansa na sukces i podczas Festiwalu Młodych Talentów w Wyszkowie. Przełomowy okazał się udział w castingu do pierwszej edycji programu Idol, w którym ostatecznie zajął piąte miejsce. Mimo że konkursu nie wygrał, Makowiecki z dnia na dzień zyskiwał popularność. Bardzo szybko podpisał kontrakt z wytwórnią BMG Poland i wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany Makowiecki Band. Został też liderem zespołu o tej właśnie nazwie. W 2005 wydał z zespołem drugi album studyjny o tytule Piosenki na nie. Płytę promowały takie utwory jak Między nocą a dniem czy Piosenka na nie.

Dwa lata później, już jako solowy artysta, wydał album Ostatnie wspólne zdjęcie. W 2008 wraz z muzykami zespołu Myslovitz utworzył grupę NO! NO! NO!, z którą nagrał jedną płytę noszącą tytuł NO! NO! NO!. Za swoje dzieło muzycy zostali nagrodzeni dwiema nominacjami do nagrody Fryderyka (w kategoriach „Album roku muzyka alternatywna” i „Najlepsza oprawa graficzna albumu”). Utwór z tej płyty, Doskonały pomysł, został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii „Przebój Roku”. W 2011 roku grupa zawiesiła swoją działalność. W międzyczasie muzyk tworzył i koncertował z zespołem Silver Rocket i Danielem Bloomem.

W 2013 roku Makowiecki wydał kolejny solowy album zatytułowany Moizm. Płyta została pozytywnie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Na krążku znalazły się takie przeboje jak: Holidays in Rome czy Zabierz mnie. Niestety była to ostatnia działalność muzyczna artysty.

Życie prywatne

W 2008 roku wziął ślub z piosenkarką Reni Jusis. Para ma dwoje dzieci - syna Teofila i córkę Gaję. Celebryci przez lata uchodzili za jedną z najbardziej zgranych par w show-biznesie, choć ich związek na początku wzbudzał kontrowersje. Szczególne zainteresowanie budziła różnica wieku między małżonkami - Reni jest bowiem starsza od Tomka o 9 lat. Niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i w 2019 roku postanowiło się rozwieść. Powodem miało być rzekomo imprezowe usposobienie muzyka.

Niedawno wokalista opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z brunetką u swojego boku i wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona jest nową miłością Tomka. Na razie nie jest jednak znana tożsamość jego nowej wybranki.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła