1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Oreiro życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Natalii Oreiro

Natalia Oreiro jest urugwajską aktorką. Urodziła się 19 maja 1977 roku w Montevideo.

Kariera

Już jako ośmioletnia dziewczynka pobierała lekcje aktorstwa. Swoją karierę rozpoczęła po wygraniu programu rozrywkowego, którego nagrodą był udział w tournée brazylijskiej królowej telewizji i muzyki, Xuxy Meneghel. Jako nastolatka występowała w reklamach telewizyjnych, w tym kampaniach znanych marek, takich jak Coca-Coli czy Johnson & Johnson. Pierwsza większa rola przyszła jednak w 1996 roku, kiedy początkująca aktorka zagrała jedną z głównych bohaterek w serialu 90-60-90 modelos. W 1997 roku Oreiro zagrała w filmie Argentyńczyk w Nowym Jorku, w którym pokazała swój drugi talent - zdolności wokalne. Szybko posypały się kolejne propozycje i jeszcze w tym samym roku zagrała tytułową bohaterkę w serialu Valeria.

Zbuntowany anioł

Przełomem w karierze okazał się angaż do serialu Zbuntowany anioł. Telenowela została nagrodzona statuetką Martin Fierro 1999 w kategorii „Najlepszy serial dramatyczny”, a Natalia była nominowana za rolę Milagros do latynoskiego Oskara Martin Fierro. Rola Milagros Esposito w telenoweli zdobyła serca fanów serialu na całym świecie, a samej Oreiro zapewniła ogromną popularność, również w Polsce. Wraz z Facundo Araną, czyli serialowym Ivo stworzyli niesamowity duet, który do dziś wzrusza i bawi kolejne pokolenia widzów.

Inne role

Oreiro ma na swoim koncie również role filmowe. Jedna z produkcji z jej udziałem odniosła duży sukces w 2011 roku. Film Jak mam na imię był bowiem kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny” oraz do prestiżowej nagrody Goya w kategorii „Najlepszy Zagraniczny Film Hiszpańskojęzyczny”. Oreiro zagrała jeszcze w takich produkcjach, jak: Kachorra to ja, Złodziejska liga, Jesteś moim życiem, Francia i Anioł śmierci.

Muzyka

W 1998 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany Natalia Oreiro, który zawierał między innymi tytułową piosenkę z serialu Zbuntowany anioł. W styczniu 2000 roku stacja E! Entertainment Television Latino ogłosiła Natalię Gwiazdą Roku. W 2001 roku gwiazdka wydała kolejny album Tu Veneo, który jednak odniósł mniejszy sukces niż debiutancka płyta. Trzecia płyta Turmalina pojawiła się na rynku rok później i również przeszła roku bez większego echa. Najnowszy album, Gilda, pochodzi z 2016 roku.

Życie prywatne

Od 2001 jest żoną starszego o 20 lat Ricardo Mollo. Pobrali się na pokładzie statku u wybrzeży brazylijskiej wyspy Fernando de Noronha. Wspólnie mają syna Merlina.

Aktorka jest aktywna społecznie. Z zaangażowaniem działa na rzecz społeczności LGBT oraz poparcia dla małżeństw tej samej płci.

Wybrana filmografia

 • 1994–1995: Inconquistable corazón – Natalia (Victoria) Giménez
 • 1994: Verónica – Iturbe Montalbán
 • 1996–1997: 90-60-90 modelos – Lucía Peralta
 • 1997–1998:Valeria – Valeria García Méndez de Salerno
 • 1998–1999: Zbuntowany anioł – Milagros ‘Mili’ Esposito-Di Carlo de Miranda „Cholito”
 • 2002: Kachorra to ja – Antonia Guerrero „Kachorra”
 • 2004: El Deseo – Carmen
 • 2006: Jesteś moim życiem – Esperanza Muñoz „Monita”
 • 2012: Jak mam na imię – Cristina alias Charo
 • 2013: Freedom for Joe Rachel de los RíosAmanda O – Amanda O
 • 2013: Solamente vos – Aurora Andrés
 • 2015: Entre Canibales – Ariana

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 52 = 56

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: DonSimon