1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Krzysztof Włodarczyk życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Krzysztof Włodarczyk - życiorys i biografia

Krzysztof Włodarczyk to pięściarz, boksujący w kategorii junior ciężkiej. Mistrz świata organizacji WBC. Urodzony 19 września 1981 roku.

Początki kariery Krzysztofa Włodarczyka

Pierwsze kroki w boksie, Krzysztof Włodarczyk stawiał w klubie Gwardii Warszawa.
Jako junior dwukrotnie został mistrzem Polski, a dodatkowo jako kadet zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w roku 1997. W boksie amatorskim stoczył 66 walka, z czego 61 wygrał. Profesjonalnym pięściarzem został w wieku lat 19.

Kariera seniorska

Debiut na poziomie zawodowym Krzysztofa Włodarczyka miał miejsce 10 czerwca 2000 roku. W pierwszej walce zmierzył się z Bułgarem Andreiem Gregorievem, którego znokautował w 2 rundzie. Rok później, 7 grudnia, wywalczył pas interkontynentalny mistrza świata federacji IBF. Jednocześnie była to jego pierwsza walka poza granicami Polski. Rok później obronił tytuł.

21 września zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski. Pierwszą porażkę zaliczył 26 kwietnia 2003 roku. 13 grudnia zdobył tytuł młodzieżowego mistrza świata federacji WBC.
2 kwietnia 2011 roku obronił tytuł mistrza świata federacji WBC kategorii junior ciężkiej, po wygranej walce na punkty z Francisco Palaciosem. Walka odbyła się w towarzystwie gwizdów publiczności, która wyrażała w ten sposób dezaprobatę dla pasywnej postawy obu zawodników. Rok później, 22 września w rewanżu Włodarczyk ponownie odniósł zwycięstwo.

W kolejnych piętnastu walkach pięściarz tylko dwa razy schodził z ringu pokonany, a jego ostatnia jak do tej pory walka (wygrana) miała miejsce 6 listopada 2021 roku.

Poza boksem

Krzysztof Włodarczyk poza boksem, ma w swoim życiorysie epizody polityczne oraz telewizyjne. Podczas wyborów samorządowych w 2010 roku wsparł kandydata SLD na prezydenta Kielc. W 2008 roku wystąpił w Tańcu z Gwiazdami. Był gościem w Zaciszu gwiazd oraz u Kuby Wojewódzkiego.

Gościnnie wystąpił w kilku serialach, m.in.: Samo życie, Kasia i Tomek, Chichot losu czy M jak Miłość.

Życie prywatne

Pięściarz był żonaty z Małgorzatą Babilońską, z którą się rozwiódł. Z tego związku ma syna, Cezarego. Włodarczyk ma również dziecko ze związku z Magdaleną Radomską oraz z obecną partnerką, Karoliną.

Pięściarz zmagał się z depresją. W 2011 roku trafił do szpitala z powodu przedawkowania środków antydepresyjnych. Na początku 2021 roku odbywał karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com, autor ArtMediaFactory