1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Krzysztof Radzikowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Krzysztofa Radzikowskiego

Krzysztof Radzikowski jest polskim strongmanem i celebrytą. Urodził się 18 sierpnia 1981 roku w Głownie.

Wykształcenie

Ukończuł wychowanie fizyczne i zdrowotne na Uniwersytecie Łódzkim.

Sport

Przed rozpoczęciem kariery sportowej Krzysztof pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego. Profesjonalną karierę sportową zaczął w 2006 roku, kiedy to zakwalifikował się do zawodów Pucharu Polski strongmanów. Jego trenerem był Mariusz Pudzianowski. Podczas zawodów The Globe’s Strongest Man w 2009 roku zajmował drugie miejsce, przegrywając jedynie ze swoim mentorem, ale z uwagi na kontuzję ręki ostatecznie zajął dopiero szóste miejsce. Radzikowski brał udział w wielu mistrzostwach, nie tylko w Polsce, zawsze zajmując wysokie miejsca w kwalifikacjach. Jest Drugim Wicemistrzem Polski w zawodach Strongman 2008 i 2009, Wicemistrzem Europy Strongman 2009 oraz Wicemistrzem Europy w Wyciskaniu Belki.

W 2019 roku zajął 1 miejsce w Strongman Champions League FIBO.

Popularność

Mimo swoich wielkich osiągnięć sportowych prawdziwy rozgłos i popularność przyniosła mu całkiem inna branża. Mężczyzna występuje w popularnym programie Gogglebox. Przed telewizorem. Uczestnicy produkcji we własnych domach oglądają programy nadawane w telewizji i komentują na głos to, co widzą. Program szybko stał się hitem stacji, a jego bohaterowie z dnia na dzień stali się celebrytami. Jednym z najdłużej występujących uczestników show jest właśnie Radzikowski. Krzysztof wraz ze swoim przyjacielem Dominikiem Abusem są obecni na ekranie od trzeciej edycji show. Mężczyźni są jednymi z najbardziej lubianych postaci, a ich dowcipne i często kąśliwe komentarze wywołują uśmiech na twarzy niejednego widza. Popularność, jaką wywołał program odbija się także w liczbie obserwujących instagramowy profil Krzysztofa, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Byłego strongmana na Instagramie obserwuje prawie 280 tysięcy użytkowników.

Celebryta gościnnie pojawił się jeszcze w dwóch produkcjach stacji TTV - w programach: Nauka jazdy oraz Kanapowcy.

Życie prywatne

Siłacz rzadko dzieli się ze swoimi fanami informacjami z życia osobistego. Niedawno opublikował jednak na swoim koncie na Instagramie zdjęcie USG i wyjawił, że razem ze swoją partnerką spodziewają się narodzin dziecka. Chłopiec urodził się pod koniec czerwca 2021 roku i ma na imię Antoni.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Artur Andrzej