1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kaja Paschalska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Kai Paschalskiej

Kaja Paschalska jest polską aktorką telewizyjną i piosenkarką. Urodziła się 25 lutego 1986 roku w Warszawie.

Aktorstwo

Kaja jest znana przede wszystkim dzięki roli Oli Lubicz, w którą wciela się w serialu Klan od 1997 roku. Gościnnie zagrała również w polskich serialach, takich jak: Świat według Kiepskich, Bulionerzy i Hotel 52. Próbowała swoich sił także w branży dubbingowej, podkładając głos wróżce w bajce o Dzwoneczku, a także Sabrinie w grze komputerowej Sabrina Nastoletnia Czarownica i Magiczna Czapka.

Kariera muzyczna

Na rynku muzycznym zadebiutowała w 2001 roku, wydając płytę zatytułowaną Kaja Paschalska. Album promowały takie utwory jak: Przyjaciel od zaraz, Tylko Ty i Dla Mamy. W tym samym roku otrzymała nagrodę im. Anny Jantar w konkursie Debiuty podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, a także Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze. Została także nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Nowa Twarz Fonografii. W 2003 wydała drugi album zatytułowany Kaja 2, który promowała piosenkami Nie ma miłości, Tak być nie miało i Zaufałam sobie. W kolejnych latach była zapraszana na polskie festiwale muzyczne i występowała w duetach ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. W 2017 wydała singiel Karma zapowiadający jej trzeci album studyjny.

Inne przedsięwzięcia

W 2005 roku aktorka wraz z wokalistą Patrycją Markowską i aktorką Anną Muchą, wspierała akcję społeczną „Antykoncepcja w modzie”. Paschalska ma na swoim koncie dwie sesje zdjęciowe dla magazynu dla mężczyzn „CKM”. Brała także udział w popularnych telewizyjnych programach rozrywkowych: Tańcu z gwiazdamiTwoja twarz brzmi znajomo, w którym zajęła czwarte miejsce i łącznie uzyskała rekordową liczbę punktów, za które otrzymała czek o wartości 10 000 złotych. Pieniądze przekazała na rzecz fundacji „Uśmiech Dziecka”.

Życie prywatne

Paschalska rzadko pokazuje się na czerwonych dywanach i ściankach. Jeszcze rzadziej opowiada publicznie o swoim życiu prywatnym. Celebrytka regularnie dzieli się ze swoimi fanami momentami ze swojego życia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aktorka przez dłuższy czas spotykała się z Tomaszem Lewandowskim, znanym w branży muzycznej jako VNM. W maju 2020 roku Kaja za pośrednictwem Instagrama poinformowała, że rozstała się ze swoim dotychczasowym partnerem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 International. Autorem zdjęcia jest: Sławek.