1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Henry Lee Lucas i Ottis Toole życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie gorszym przestępcą?

Biografia i życiorys Henry'ego Lee Lucasa i Ottisa Toola

Henry Lee Lucas i Ottis Toole to amerykańscy seryjni mordercy, działający w latach 1975 – 1983. Mordowali kobiety – prostytutki, autostopowiczki, hipiski, imprezowiczki. Szacuje się, że mogli dopuścić się nawet 600 morderstw.

Henry Lee Lucas

Urodził się 23 sierpnia 1936 roku w Blacksburgu. Matka jego była prostytutką, a ojciec kaleką. Jako dziecko był poniżany i wykorzystywany seksualnie. W wieku 24 lat dopuścił się pierwszego morderstwa – zabił matkę. Został zatrzymany i skazany na więzienie. W zakładzie karnym spędził 10 lat. Po wyjściu na wolność związał się z kobietą, która miała córki. Henry Lee Lucas molestował dziewczynki. Gdy sprawa wyszła na jaw kobieta zerwała z nim wszelkie kontakty. Lucas wyjechał na Florydę, gdzie poznał Ottisa Toola.

Ottis Toole

Urodził się 5 marca 1947 roku w Jacksonville. Matka nie dbała o niego, a ojciec był alkoholikiem. Chłopiec był wykorzystywany seksualnie. Często uciekał z domu. Już w dzieciństwie stwierdzono u niego lekkie upośledzenie umysłowe. Toole twierdzi, że pierwszy raz zabił, jak miał 14 lat. W latach młodości był również podejrzanym w kilku zbrodniach popełnianych na terenie Nebraski i Kolorado. Poślubił kobietę starszą o 25 lat, z którą rozstał się po kilku dniach. Małżeństwo miało ukryć jego prawdziwą orientację seksualną. Kobieta dowiedziała się o jego homoseksualizmie i zostawiła go. W 1976 roku poznał Henry’ego Lee Lucasa, który wkrótce został jego kochankiem i partnerem w zbrodniach.

Zbrodnie

Henry Lee Lucas i Ottis Toole mordowali z niezwykłym okrucieństwem na terenie całej Ameryki Północnej. Ich ofiarami były kobiety – autostopowiczki, turystki, prostytutki, imprezowiczki. Mordowali na różne sposoby, a później bezcześcili ciała. Zdarzało się, że uprawiali stosunek z ofiarą po jej śmierci. Następnie pozbywali się ciał – ćwiartowali je, wrzucali do rzek, zakopywali, rozrzucali z dala od miejsca zbrodni. Działali przez 8 lat. Liczba ich ofiar nie jest dokładnie znana. Lucas w czasie przesłuchania wyznał, że ofiar było ok. 600.

Aresztowanie i proces

Henry Lee Lucas został aresztowany po zabiciu swojej partnerki, Becky. Morderca przyznaje się do winy i wyznaje śledczym, że dopuścił się jeszcze innych zbrodni. Na przesłuchaniu wskazuje swojego wspólnika – Ottisa Toola, który również zostaje aresztowany. Policja przeprowadza śledztwo, analizuje zwłoki ofiar, które znaleziono w ostatnich latach.

Mężczyźni zostali skazani na karę śmierci. Wyroku jednak nie wykonano, zamieniono go w dożywotnie pozbawienie wolności. W czasie pobytu w więzieniu Lucas pisze list do jednego z dziennikarzy, w którym twierdzi, że został zmuszony przez policję do przyznania się do zbrodni.

Śmierć

Henry Lee Lucas zmarł na atak serca 13 marca 2001 roku w Huntsville, zaś Ottis Toole 15 września 1996 roku na marskość wątroby.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + = 16

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org. Jest na licencji Creative Commons.