1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Henry Lee Lucas i Ottis Toole życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie gorszym przestępcą?

Życiorys i biografia Henrego Lee Lucasa i Ottisa Toole'a

To duet morderców, którzy popełnili liczne morderstwa a Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Było to ok. 600 zbrodni, do których się przyznali.

Życie prywatne – Henry Lee Lucas

Morderca urodził się 23 sierpnia 1936 roku w Blacksburgu. Jego matka była prostytutką, a ojciec kaleką. Matka często zabierała go ze sobą do pracy, przebierała w dziewczęce ubrania i pozwalała na obserwowanie jej kontaktów seksualnych. Lucas 11 stycznia 1960 roku zabił ją, za co został skazany. Z więzienia wypuszczono go, gdy uwierzono, że jest zdolny do resocjalizacji – po 10 latach.

Zbrodnie

Kiedy Lucas opuścił więzienie, nawiązał znajomość z kobietą, z którą zaczął romansować. Okazało się jednak, że molestuje jej córki. Gdy fakt ten wyszedł na jaw, kochanka natychmiast zerwała z nim kontakty. Po tym wydarzeniu Henry przeniósł się na Florydę, gdzie poznał Toole’a. Postanowili działać wspólnie i napadać na młode kobiety. Zabijali je, a czasami dopuszczali się stosunków seksualnych ze zwłokami. Przez długi czas mordercom udawało się unikać wymiaru sprawiedliwości, ponieważ po każdej zbrodni oddalali się od jej miejsca jak najbardziej.

Wyrok, proces i śmierć

Henry Lee Lucas został przyłapany, gdy dokonał zabójstwa kobiety, z którą wcześniej się znał. Wówczas przyznał się do tego czynu i opowiedział policji jego przebieg ze szczegółami. Przyznał się także do wcześniejszych morderstw dokonanych z towarzyszem.

W czerwcu 1983 roku obaj zostali skazani na karę śmierci. Wyrok nie został jednak wykonany, gdyż niedługo potem Toole zmarł z powodu choroby wątroby, a Lucas został skierowany na karę dożywotniego więzienia. Zmarł w 2001 roku na atak serca.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 4.0. Autor: nieznany