1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Gal Gadot życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Gal Gadot

Gal Gadot jest izraelską aktorką i modelką. Urodziła się 30 kwietnia 1985 roku w Rosz ha-Ajin.

Pochodzenie i wykształcenie

Gal jest córką nauczycielki i inżyniera. Przodkowie aktorki pochodzili z terenów Austrii, Czech, Niemiec i Polski. Jej babcia ze strony matki mieszka w Warszawie.

Od najmłodszych lat Gal Gadot uprawiała różne sporty, uczęszczała też na lekcje tańca. Jej marzeniem było zostanie choreografką, jednak w liceum porzuciła ten pomysł.

Miss Izraela

Już jako młoda dziewczyna, ze względu na swoją aparycję i wzrost zaczęła otrzymywać propozycje pracy jako modelka. Gdy miała 18 lat wzięła udział w konkursie piękności i w 2004 roku zdobyła tytuł Miss Izraela. Dzięki wygranej miała możliwość zaprezentowania siebie i swojego kraju w międzynarodowym konkursie Miss Universe, podczas którego została dostrzeżona przez świat mody. Po tym wydarzeniu, w wieku 20 lat, odbyła obowiązkową dwuletnią służbę w Izraelskich Siłach Obronnych. Przed ukończeniem służby rozpoczęła studia prawnicze.

Początki kariery

Jej kariera aktorska zaczęła się w 2007 roku na planie serialu Bubot. Jeszcze w trakcie studiów zaproponowano jej rolę w filmie o przygodach Jamesa Bonda, Quantum of Solance. Ostatecznie roli nie otrzymała, ale dzięki temu Gal została dostrzeżona przez producentów serii Szybkich i wściekłych, którzy zaproponowali jej rolę Gisele. W 2010 roku pojawiła się w niewielkich rolach w filmach Nocna randka oraz Wybuchowa para. Rok później znów wróciła do roli Gisele w piątej części filmu, a następnie w 2013 roku w szóstej odsłonie serii. W 2016 roku wystąpiła w filmie Psy mafii, gdzie partnerowała Kate Winslet, a następnie w Umyśle przestępcy u boku takich gwiazd jak Kevin Costner, Gary Oldman czy Tommy Lee Jones.

Wonder Woman

Jako Wonder Woman po raz pierwszy wystąpiła w filmie Batman vs Superman w 2016 roku. Przygotowując się do roli, trenowała sztuki walki, między innymi Kung Fu, kickboxing, copeirę. Doświadczenie nabyte w wojsku bardzo jej pomogło w odgrywaniu roli walecznej Amazonki. W 2017 roku odbyła się premiera filmu Wonder Woman, który skupiał się wyłącznie na postaci granej przez Gal. Produkcja stała się kasowym hitem. Rok później Wonder Woman wraz z innymi superbohaterami po raz kolejny ratowała świat w filmie Liga Sprawiedliwych. Premierę kolejnego filmu o przygodach superkobiety zaplanowano na 2020 rok. Produkcja będzie nosić tytuł Wonder Woman 1984.

Życie prywatne

Gal wyszła za mąż w 2008 roku za dewelopera Yarona Versano. Wspólnie wychowują dwie córki - Almę i Mayę.

Wybrana filmografia

 • 2009: Szybko i wściekle – Gisele Harabo
 • 2010: Nocna randka – Natanya
 • 2010: Wybuchowa para – Naomi
 • 2011: Szybcy i wściekli 5 – Gisele Harabo
 • 2013: Szybcy i wściekli 6 – Gisele Harabo
 • 2015: Szybcy i wściekli 7 – Gisele Harabo
 • 2016: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości – Diana Prince / Wonder Woman
 • 2016: Umysł przestępcy – Jill Pope
 • 2017: Wonder Woman – Diana Prince / Wonder Woman
 • 2017: Liga Sprawiedliwości – Diana Prince / Wonder Woman
 • 2020: Śmierć na Nilu – Linnet Ridgeway Doyle

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Gage Skidmore.