1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Filip Bobek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Filipa Bobka

Filip Bobek jest polskim aktorem. Urodził się 9 października 1980 roku w Gdańsku.

Wykształcenie

W 2005 roku ukończył Wydział Aktorski na PWST w Warszawie.

Kariera

Jeszcze jako student Bobek grywał epizodyczne role w popularnych polskich serialach. Na małym ekranie debiutował epizodyczną rolą w serialu Kryminalni. W 2003 roku wystąpił w Na wspólnej, a dwa lata później w serialach: Magda M., Kryminalni oraz Na dobre i na złe. Również w 2005 roku zadebiutował w produkcji długometrażowej, występując w filmie Obok. W kolejnych latach kontynuował swoją przygodę z produkcjami telewizyjnymi i można go było zobaczyć w: Pensjonacie pod Różą, Egzaminie z życia, Daleko od noszy oraz Oficerach. W 2007 roku Bobek rozpoczął współpracę z Teatrem Polskim w Poznaniu, a także zagrał w filmie fabularnym Ranczo Wilkowyje. Kolejnymi produkcjami pełnometrażowymi, w jakich brał udział to, między innymi, Weekend80 milionówSala samobójców oraz Wkręceni 2.

Prawdziwym przełomem w karierze aktora było dołączenie do obsady serialu BrzydUla w 2008 roku. Filip wcielił się w główną rolę męską - prezesa Marka Dobrzańskiego - który jest obiektem uczuć tytułowej bohaterki. Serial śledziły miliony telewidzów, którzy z zapartym tchem obserwowali romans pomiędzy Ulą Cieplak i jej szefem. Produkcja uczyniła gwiazdami odtwórców głównych ról, a Bobek stał się uwielbianym przez tysiące fanek amantem telewizyjnym. Serial pozwolił mu również na dobre zaistnieć w polskim show-biznesie. W kolejnych latach pojawiały się kolejne oferty pracy na planach najpopularniejszych polskich produkcji telewizyjnych - wystąpił między innymi w: Barwach szczęściaProsto w serceHotel 52Klubie szalonych dziewicCzasie honoruKomisarzu Aleksie, Ojcu MateuszuPrzyjaciółkach, SingielceBodo oraz W rytmie serca.

W międzyczasie nie rezygnował z gry na deskach teatralnych - współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu oraz Teatrem MY.

W 2020 postanowiono nakręcić dalsze losy Uli Cieplak i Marka Dobrzańskiego. Bobek wrócił więc do roli, która przyniosła mu największą popularność i sympatię fanów.

Życie prywatne

Dzięki swojej atrakcyjności i popularności Filip Bobek od samego początku wzbudzał zainteresowanie mediów i fanów. Szczególną uwagą cieszyło się życie prywatne aktora i jego status matrymonialny. Często spekulowano jego ewentualnych związków, jednak aktor nigdy nie komentował doniesień prasowych na swój temat i nadal bardzo chroni swoją prywatność. W wywiadach skupia się na swoich osiągnięciach i planach zawodowych.

Wybrana filmografia

 • 2007: Ranczo Wilkowyje jako doręczyciel poczty kwiatowej
 • 2008–2009: BrzydUla jako Marek Dobrzański
 • 2010: Weekend jako playboy, właściciel klubu
 • 2011: 80 milionów jako Władysław Frasyniuk
 • 2011: Sala samobójców jako Marcin, współpracownik Beaty Santorskiej
 • 2015: Wkręceni 2 jako Leo Brant, producent muzyczny „Mikiego”
 • 2015–2016: Singielka jako Mikołaj Suszyński, redaktor portalu „Co tam?”
 • 2016: Bodo jako Aleksander Żabczyński
 • 2018–2020: W rytmie serca jako Piotr Nowacki, brat Weroniki
 • 2019: Ultraviolet jako Jan
 • 2020: BrzydUla 2 jako Marek Dobrzański

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 55 = 65

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek Skonieczny