1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Emily Ratajkowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski jest amerykańską modelką, aktorką i influencerką. Urodziła się 7 czerwca 1991 roku w Londynie.

Kariera

Emily już od wczesnego dzieciństwa marzyła o zostaniu modelką. Jako nastolatka zaczęła spełniać te marzenie, uczęszczając na castingi. Gdy miała 14 lat podpisała swój pierwszy kontrakt z agencją modelek Ford Models, dzięki czemu zaczęła pojawiać się w kampaniach reklamowych największych firm odzieżowych na świecie.

W 2009 roku udało się jej zdobyć drugoplanową rolę w serialu iCarly. Wcześniej zagrała także drobne role w filmach Andrew's Alteration i A Year and a Day. Przełomem w karierze młodej modelki i aspirującej aktorki był rok 2013, kiedy to wystąpiła w teledyskach Robina Thicke'a do piosenki Blurred Lines oraz Love Somebody zespołu Maroon 5. Dzięki temu angażowi stała się rozpoznawalna na całym świecie i została jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek. Popularność przyniosła jej również rozbierana sesja do magazynu „Treats!”. Na fali rozgłosu zaczęła otrzymywać propozycje filmowe. Do 2018 roku Ratajkowski zagrała w kilku filmach, takich jak: Zaginiona dziewczyna, We Are Your Friends, Jestem piękna! oraz In Darkness. W kolejnych latach dostała szansę zagrania także w filmach Jestem w raju i Złodziej i oszustka.

Ratajkowski doskonale odnalazła się w świecie show-biznesu - jest lubianą celebrytką, która swoją popularność stara się wykorzystywać w dobrym celu. Zbierała fundusze i wspierała akcje promocyjne dla fundacji Planned Parenthood - organizacji gwarantującej kobietom dostęp do antykoncepcji i aborcji. Modelka angażuje się również w działania charytatywne i walkę o prawa kobiet. Jest również aktywnie działającą feministką.

Emily założyła własną firmę Inamorata projektującą stroje kąpielowe i ubrania.

Życie prywatne

W 2018 roku wyszła za mąż za Sebastiana Beara-McClarda. Ich ślub był dla wszystkich zaskoczeniem, dlatego że przed jego zawarciem para znała się zaledwie kilka tygodni. Małżeństwo ma syna Sylvestra Apollo. Wcześniej modelka spotykała się z Andrew Drydenem oraz muzykiem Jeffem Magidem - jednak żaden z tych związków nie przetrwał próby czasu.

W 2014 roku media obiegła informacja, że do sieci trafiły nagie zdjęcia Emily Ratajkowski, które zostały skradzione z jej konta iCloud.

Wybrana filmografia

  • iCarly – Tasha
  • Zaginiona dziewczyna – Andie Fitzgerald
  • Ekipa – Emily Ratajkowski
  • The Spoils Before Dying – Agentka Day
  • We Are Your Friends – Sophie
  • Cruise – Jessica Weintraub
  • In Darkness –Veronique
  • Jestem taka piękna! – Mallory
  • Witaj w raju – Cassie Ryerson
  • Złodziej i oszustka – Elyse

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − 92 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Rogue Artists