1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Daria Ładocha życiorys

Życiorys i biografia Darii Ładochy

Daria Ładocha jest polską blogerką kulinarną i prezenterką telewizyjną. Urodziła się w 1983 roku.

Wykształcenie

Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również dyplomowanym coachem zdrowia.

Kariera

Ładocha jest ekspertką kulinarną w Instytucie Sztuki Kulinarnej w Warszawie. Swoją karierę telewizyjną rozpoczęła, gdy miała 21 lat. Była wtedy redaktor naczelną Warszawskiego Poradnika Ślubnego i poproszono ją o wywiad na temat ślubów. Niedługo potem została zaproszona do programu Dzień dobry TVN w roli eksperta kulinarnego. Od 2014 roku w prowadzi tam kącik kulinarny. Jest autorką popularnych cykli: O(d)żywieni Kuchnia widza. Prowadzi też swój program w Kuchani+ pt. Ugotuj mi mamo.

Daria prowadzi bloga o nazwie Mamałyga, który szybko stał się bardzo popularną stroną z przepisami i radami kulinarnymi. Na fali swojej popularności w 2016 roku została zaproszona do udziału w drugiej edycji reality-show Agent Gwiazdy, którą zwyciężyła. W 2017 roku została ambasadorem sklepu Lidl, w którym promowała modę na produkty organiczne i ekologiczne. W ramach kampanii reklamowej wraz z Karolem Okrasą wspierała akcję Tradycyjnie czy nowocześnie.

Obecnie jest prowadzącą program Patenciary w stacji Food Network, gdzie pokazuje widzom proste i przydatne sztuczki, których warto używać w kuchni.

Ameryka Express

Wiosną 2020 roku Ładocha zadebiutowała w roli prowadzącej programu Ameryka Express. Na stanowisku gospodarza show zastąpiła Agnieszkę Woźniak-Starak. Daria zabrała uczestników 2. sezonu Ameryka Express w podróż do Gwatemali i Kolumbii. Dziennikarka została bardzo pozytywnie oceniona w roli prowadzącej i zyskała dużą sympatię widzów.

Publikacje

Ładocha wydała aż trzy książki kulinarne: W mojej tajskiej kuchni, Gotuj zdrowo dla dzieci i Kuchnia dla zajętych kobiet i mężczyzn. Wszystkie dotyczą zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Jej przepisy trafiły również do publikacji redakcji Dzień Dobry TVN Pysznie i zdrowo od rana do wieczora, gdzie wyróżnieni zostali najlepsi kucharze gotujący w programie i ich przepisy. Kuchnia Darii została także ujęta w publikacji Rodzinna kuchnia Lidla, czyli zbiorze przepisów ambasadorów marki.

Życie prywatne

Partnerem prezenterki od ponad 19 lat jest Bartek Kulita. Para ma wspólnie dwie córki: Laurę i Matyldę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + = 21

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła