1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Budda życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Kamil Janusz Labudda szerszej publiczności znany jako Budda Youtuber. Prowadzony przez niego kanał poświęcony motoryzacji o nazwie Budda. TV obserwuje niemal dwa miliony osób.

Kim jest Kamil Labudda?

Kamil Labudda przyszedł na świat w Krakowie 11 października 1998 r. Swoją karierę zawodową zaczynał od pracy jako konsultant telefoniczny oraz w Anglii na zmywaku.

Od zawsze Budda samochody uwielbiał, dlatego też z czasem otworzył wypożyczalnię samochodową. W 2019 r. zdecydował się podzielić w internecie swoją pasją i otworzył własny kanał na YouTubie.

Kim jest Budda? Bez wątpienia wielkim miłośnikiem szybkich, drogich i luksusowych aut. Youtuber recenzuje je, a także tuninguje.

Budda - rodzice

Budda i rodzice mają skomplikowaną przeszłość rodziną. Z powodu choroby alkoholowej ojca youtuber zdecydował się zostać abstynentem i nie spożywać alkoholu. Budda w wieku zaledwie kilku lat, bo w 2003 r. był uczestnikiem wypadku samochodowego, na skutek którego jego matka spędziła kilka miesięcy w szpitalu, a babka, która również znajdowała się w samochodzie, zmarła.

Budda. TV

Pasja i zaangażowanie prowadzącego kanał szybko zostały zauważone przez internautów i już w 2022 r. jego kanał był drugim najpopularniejszym kanałem motoryzacyjnym po Trudking Girl.

Na jego kanale znajdziecie chociażby materiał o tym, jak Labudda kupił Lamborghini Huracan STO, czy recenzje samochodów.

Budda - samochody

Youtuber kojarzony jest również z zaangażowania w różnorodne działania charytatywne oraz akcję rozdawania samochodów, którą prowadził w 2023 r. podróżując po kraju.

Z jego inicjatywy zorganizowana została loteria z Nissanem GTR jako główną nagrodą. Budda losowanie wykorzystał do promocji Fame MMA.

Kolejną głośną akcją jest ta związana z BMW M3CS. Labudda zaprosił swoich widzów do losowania tego unikatowego samochodu w czasie jednego ze swoich live’ów. Budda M3CS ostatecznie podarował Aleksandrowi ze Szczecina. Warto podkreślić, że na całym świecie jeździ tylko 1200 takich samochodów.

Budda - życie prywatne

Głośno zrobiło się o nim w mediach w lipcu 2023 r. W okolicach Krosna działa dom dziecka, pod który podrzucono 100 tys. zł i 5 kg słodyczy w zamkniętej na kod skrzynce. Szybko pojawiły się domysły, że to Labudda podarował ten prezent anonimowo. Domysły o tym, że to on był darczyńcą, pojawiły się w związku z kodem 7777, który otwierał skrzynkę. Youtuber miał w sieci zamieścić zdjęcia, na których trzyma tablicę z podobnym numerem.

Być może Budda dom dziecka chciał wesprzeć ze względu na swoje trudne doświadczenia rodzinne. W Kanale sportowym, gdzie wypowiadał się na ten temat, powiedział, że sam otarł się o tę instytucję.

Budda Instagram prowadzi regularnie. Obserwuje go tam ponad milion osób, a każde zdjęcie zbiera kilkaset tysięcy polubień.

Na pytanie, czy Budda ma dziewczynę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Youtuber nie chwali się swoją drugą połówką w social mediach. Podobnie niejawna jest jego pensja. Ile zarabia Budda? Szacuje się, że za same wyświetlenia na YouTubie jego honorarium może wynosić od 90 do 120 tys. zł na miesiąc, do tego należy doliczyć jeszcze kontrakty reklamowe.

Dodatkowo Kamil Labudda szuka też innych niż YouTube źródeł dochodu, inwestuje, chociażby w fotowoltaikę czy produkcję muzyki. Posiada również swoją markę odzieży. Budda sklep nazwał Illegal Night. Znajdziecie tam bluzy, T-shirty, spodnie oraz wiele modnych dodatków.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 52 = 61

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie - https://commons.wikimedia.org/, autor Zagus1, wykorzystano na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.