1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Adam Zdrójkowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Adama Zdrójkowskiego

Adam Zdrójkowski jest polskim aktorem telewizyjnym. Urodził się 29 maja 2000 roku w Warszawie.

Rodzina

Jest synem Dariusza i Edyty Zdrójkowskich. Ma brata bliźniaka, Jakuba, który wspólnie z nim występował w serialu Rodzina zastępcza.

Kariera

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w bardzo młodym wieku, bowiem już jako dziecko zadebiutował w serialu Rodzina zastępcza, a następnie wystąpił w Na dobre i na złe. W kolejnych latach grywał epizodyczne role w wielu polskich serialach. Można go było zobaczyć, między innymi, w: Pierwszej miłości, Ojcu Mateuszu, Londyńczykach, O mnie się nie martw. W międzyczasie zagrał też mniejsze role w kilku filmach pełnometrażowych, takich jak: Boisko bezdomnych, Ciacho, Być jak Kazimierz Deyna, Futro z misia. Od 2011 roku wcielał się w rolę Kuby Boskiego w serialu Rodzinka.pl. To właśnie występ w tej produkcji przyniósł mu największą popularność i sprawił, że Adam stał się bywalcem ścianek i programów telewizyjnych. Uczestniczył w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami i jednym odcinku programu Lip Sync Battle. Ustawka. Współprowadził programy The Voice Kids i The Voice of Poland. Był także bohaterem jednego z odcinków show The Story of My Life. Historia naszego życia. W 2019 roku, wraz z Wiktorią Gąsiewską, zwyciężył w pierwszej edycji programu tanecznego Dance Dance Dance.

Życie prywatne

Od kwietnia 2018 roku Adam spotyka się z aktorką poznaną na planie serialu Rodzinka.pl, Wiktorią Gąsiewską. Niedawno w mediach pojawiły się plotki o kryzysie w związku Wiktorii i Adama. Na szczęście para młodych aktorów ostatecznie doszła do porozumienia i szybko powróciła do wspólnego pozowania na ściankach. Adam jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych.

Wybrana filmografia

  • 2009: Rodzina zastępcza – Pawełek
  • 2010: Ciacho – Antoś, syn Krzysia i Magdy
  • 2011-2020: Rodzinka.pl –Kuba Boski
  • 2011; 2015: Na dobre i na złe – „Rudy”, kolega Amelki
  • 2012: Być jak Kazimierz Deyna – ministrant
  • 2014: O mnie się nie martw – Patryk Radwan
  • 2014: Ojciec Mateusz – Adrian Lewandowski
  • 2015: Spokojnie, to tylko ekonomia! – Krystian Walczak
  • 2016: Pierwsza miłość – Filip

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 4

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Serecki.