1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pamela Anderson życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Pameli Anderson

Pamela Anderson jest kanadyjską aktorką i celebrytką. Urodziła się 1 lipca 1967 rok w Ladysmith.

Modeling

W 1989 roku podczas meczu futbolowego na stadionowym telebimie pokazano jej twarz i niedługo potem odezwali się do niej przedstawiciele lokalnego browaru, którzy zaproponowali jej kontrakt na reklamowanie ich produktów. Jeszcze w tym samym roku Pamela zapozowała nago do magazynu „Playboy” i przeprowadziła się do Los Angeles, aby kontynuować swoją karierę. Tam poddała się operacji powiększenia piersi i zmieniła kolor włosów na blond. Metamorfoza się opłaciła, bo już wkrótce nastąpił wielki przełom w życiu kobiety. Obecnie gwiazda ma na swoim koncie kilka okładek dla „Playboya” i magazynów „Stuff”, „GQ” i „Maxim”.

Kariera aktorska

W światowym show-biznesie Pamela Anderson jest obecna od lat 90. Zadebiutowała w 1991 roku małą rolą w amerykańskim sitcomie Pan Złota Rączka. Kolejna rola była już przełomem w życiu początkującej aktorki. Została obsadzona w jednej z głównych ról w serialu Słoneczny patrol, w którym występowała do 1997 roku. Miliony mężczyzn na całym świecie wzdychało do pięknej ratowniczki, głównie z powodu wydatnego biustu, blond włosów i szczupłej sylwetki.

W 1996 roku zagrała w filmie Żyleta. Rozgłos zapewniła jej też rola Vallery Irons w serialu V.I.P. W następnych latach pojawiała się w kolejnych produkcjach, jednak żadna nie odniosła tak znaczącego sukcesu, jak te pierwsze z jej udziałem.

Kobieta nie dała jednak o sobie zapomnieć i nadal jest obecna w świecie show-biznesu.

Skandale

Aktorka jest bohaterką kilku skandali, które szerokim echem odbiły się w Hollywood. Dwa razy jej sekstaśmy z jej udziałem trafiły do sieci. Erotyczne nagranie Pameli i jej męża, Tommy'ego Lee jest zdecydowanie najsłynniejszą sekstaśmą w historii muzyki popularnej. Taśma z nagraniem została skradziona z ich domu, a materiał trafił do Internetu w 1998 roku.

Anderson jest również bohaterką erotycznego filmu z innym kalifornijskim rockmanem, Bretem Michaelsem. Klatki z filmu po raz pierwszy pojawiły się na łamach magazynu „Penthouse” w marcu 1998.

Życie prywatne

Anderson słynie z głośnych związków i jeszcze głośniejszych rozstań, a jej życie prywatne zawsze bardziej interesowało media niż jej dokonania zawodowe. Sama Pamela podsycała to zainteresowanie ciągłymi zmianami parterów i skandalami ze swoim nazwiskiem w roli głównej. Lista jej wybranków jest bardzo długa, a większość nazwisk związanych jest ze światem show-biznesu. Celebrytka spotykała się, między innymi, z Mario Van Peeblesem, gitarzystą Slashem, wokalistą Bretem Michaelsem. Aktorka sześciokrotnie wychodziła za mąż.

Jej pierwszym mężem był perkusista zespołu Mötley Crüe, Tommy Lee, z którym ma dwóch synów: Brandona Thomasa i Dylana Jaggera. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1998 roku. Gwiazda poślubiła także muzyka Kid Rocka i dwukrotnie zawodowego gracza w pokera, Ricka Salomona. Piąty ślub wzięła na początku 2020 roku, a jej mężem został wtedy producent filmowy Jon Peters. Małżeństwo przetrwało jednak tylko 2 tygodnie, a już w kolejnym roku Pamela wyszła za mąż po raz szósty. Tym razem jej wybrankiem jest Dan Hayhurst, który do tej pory dla niej pracował.

Wybrana filmografia

 • 1991: Jak obrobić Beverly Hills – cheerleaderka
 • 1993: Język smoka – Felicity
 • 1994: Dobry i zły glina – Sarah
 • 1994: Umrzyj ze mną – Velda
 • 1996: Żyleta – Barb Wire/Barbara Kopetski
 • 1996: Nagie dusze – Britt
 • 2003: Słoneczny patrol – Ślub na Hawajach – C.J. Parker
 • 2003: Straszny film 3 – Becca
 • 2006: Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej – Larry Charles
 • 2007: Głupia i głupsza – Dee Dee Twiddle
 • 2008: Superhero – niewidzialna dziewczyna
 • 2011: Hollywood & Wine – Jennifer Mary
 • 2014: Młot pneumatyczny – Groupie
 • 2017: The Institute – Ann Williams
 • 2017: Baywatch. Słoneczny patrol – Casey Jean Parker
 • 2018: Nicky Larson – Jessica Fox

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/greg2600/