1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marta Wierzbicka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Marty Wierzbickiej

Marta Wierzbicka jest polską aktorką serialową, teatralną oraz celebrytką. Urodziła się 30 stycznia 1991 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Marta studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Kariera aktorska

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła już w dzieciństwie, uczestnicząc w zajęciach kółka teatralnego. Przed kamerą po raz pierwszy stanęła w 2000 roku, grając epizodyczną rolę w serialu M jak miłość. W 2003 roku zaczęła grać w serialu Na Wspólnej, a dołączenie do obsady produkcji zapewniło jej popularność i zatrudnienie na wiele lat. Widzowie byli świadkami jak Marta i jej serialowa postać dorastają i dojrzewają na ekranie. W 2017 roku młoda aktorka ogłosiła odejście z serialu, ale już dwa lata później powróciła na plan. W międzyczasie pojawiała się w różnych polskich serialach telewizyjnych, takich jak: Pierwsza miłość, Nowa, Hotel 52 czy Na noże. Zagrała również w dwóch filmach fabularnych – krótkometrażowej Tradycji oraz kinowym Panu T. Obecnie występuje w warszawskim Teatrze Capitol.

Osobowość medialna

W 2013 roku rozgłos przyniósł jej udział w rozbieranej sesji dla magazynu „Playboy”. Była uczestniczką programów Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami oraz Azja Express, gdzie ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Celebrytka aktywnie prowadzi swoje media społecznościowe i regularnie gości na okładkach polskich gazet i portalach plotkarskich. Prowadzi również blog lifestyle'owy o nazwie Lubię szpinak, na którym dzieli się z fanami przepisami kulinarnymi, pokazuje codzienne stylizacje, opowiada o swojej pracy i przedsięwzięciach.

Życie prywatne

Aktorka przez sześć lat spotykała się z Maciejem Zawadzkim, z którym po pewnym czasie zaręczyła się, jednak ostatecznie ich związek nie przetrwał próby czasu i rozpadł się w 2015 roku. Od tego czasu celebrytka milczała na temat swojego życia osobistego, skupiając się na zobowiązaniach zawodowych. W 2019 roku opublikowała zdjęcie nowego partnera, jednak jeszcze nie ujawniła jego tożsamości.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem zdjęcia jest Paweł Matyka.