1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Małgorzata Kalicińska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym pisarzem?

Życiorys i biografia Małgorzaty Kalicińskiej

Małgorzata Kalicińska to polska autorka powieści, uznawana za twórczynię bestsellerowych książek dla kobiet.

Życie prywatne

Autorka urodziła się w Warszawie 30 września 1956 roku. Ukończyła XXXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, a następnie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Była zatrudniona w kilku szkołach m.in. Technikum Ogrodniczym pod Warszawą, Szkole Podstawowej nr 32 czy w Szkole Podstawowej nr 328. Pracowała również w redakcji programu „Kawa czy herbata?”. Założyła i przez wiele lat współprowadziła Agencję Reklamową „Camco-Media”. Kalicińska ma córkę i syna – wspólnie z córką Barbarą napisały powieść Irena.

Działalność literacka i kulturalna

Od 2008 do 2012 roku Małgorzata Kalicińska współpracowała z czasopismem „Bluszcz”. Od dziesięciu lat prowadzi również swój autorski blog internetowy.

Twórczość literacka

Największą popularność przyniosła Kalicińskiej powieść pt. Rozlewisko i kolejne tytuły w tej serii m.in. Miłość nad rozlewiskiem. Był to jej debiut literacki, który nastąpił w 2006 roku. Kilka lat później zrealizowano popularny serial oparty na motywach powieści pisarki. Kalicińska jest również autorką książek kucharskich – Kuchnia znad rozlewiska. W 2012 roku wydała powieść pt. Lilka, w której porusza trudy temat pogodzenia się z chorobą nowotworową. Kalicińska tworzy nie tylko powieści, ale również opowiadania czy felietony.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 + = 30

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu https://pl.wikipedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0; autor zdjęcia: Jan Fryta