1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Łukasz Kadziewicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Życiorys i biografia Łukasza Kadziewicza

Siatkarz polski, wielokrotny reprezentant kadry narodowej, wicemistrz świata z 2006 roku. Urodzony 20 września 1980 roku.

Kariera klubowa

Łukasz Kadziewicz rozpoczął swoją przygodę z siatkówką w wieku 12 lat.
Na początku grał w miejscowych klubie Felgex Dobre Miasto oraz w Chemiku Olsztyn. W 2000 podpisał profesjonalny kontrakt z AZS Olsztyn. W 2004 roku Kadziewicz wyjechał z Olsztyna do Rosji, gdzie przez rok grał w Gazpromie Surgut. Po roku wrócił do Polski, by grać w Jastrzębskim Węglu. W 2007 rozpoczął grę w Sparklingu Mediolan, jednak już po roku wrócił do Polski, do Trefla Gdańsk.
W 2009 roku wraz z drużyną Lokomotiw Biełgorod zdobył srebrny medal rosyjskiej ligi. Rok 2011 to ponowne związanie się z klubem AZS Olsztyn. 23 marca 2012 roku doszło do podpisania przez Kadziewicza kontraktu z włoską Casa Modena, gdzie pozostał do końca sezonu. Ostatnim klubem Łukasza Kadziewicza był grający w PlusLidze Cuprum Lublin, w którym siatkarz został do 2015 roku, w którym ogłosił koniec kariery sportowej.

Kariera reprezentacyjna

Kadziewicz w reprezentacji Polski zadebiutował w 2001 roku w ramach Ligi Światowej.
W 2004 roku pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Aten. Siatkarz regularnie występował w reprezentacji do 2005 roku. 25 kwietnia 2005 został zawieszony i wyłączony z gry do końca roku. W przyszłym roku powrócił do treningów i pojechał na mistrzostwa świata, na których wraz z reprezentacją zdobył srebrny medal. W 2007 roku wystąpił jeszcze w Lidze Światowej, jednak niedługo po niej doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry i w 2009 roku Kadziewicz zakończył karierę reprezentacyjną.

Tytuły i osiągnięcia

• Srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2006 roku;
• 2 miejsce w rankingu najlepszych serwujących zawodników mistrzostw świata 2006;
• 4 miejsce w Lidze Światowej w 2005 i 2007 roku;
• Wicemistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem w latach 2006 i 2007.

Działalność pozasportowa

Niedługo po odejściu na sportową emeryturę, Kadziewicz został komentatorem siatkówki w Polsacie. We współpracy z tą telewizją przedstawiał kulisy treningów reprezentacji Polski. Publikował felietony w Przeglądzie Sportowym. 17 sierpnia 2017 ukazała się autobiografia siatkarza. Obecnie jest dziennikarzem w Onet Sport oraz Przeglądzie Sportowym.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie - https://commons.wikimedia.org/, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, autor Original uploader was Czarna-Ines at pl.wikipedia