1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Anita Głowińska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym pisarzem?

Biografia i życiorys Anity Głowińskiej

Anita Głowińska to polska autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych czytelników. Słynie z serii takich jak Kicia Kocia, Fantastyczna seria do kieszonki oraz Cała Polska czyta dzieciom.

Lata młodości

Anita Głowińska urodziła się w Gdańsku. Tam też spędziła młodość. Następnie przeniosła się do Torunia, gdzie studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Życie prywatne

Anita Głowińska jest mamą dwójki dzieci. Często o swoim macierzyństwie mówi, że jest najlepszym, co ją w życiu spotkało. Początkowo myślała, że bycie mamą nie jest dla niej, teraz jednak nie wyobraża sobie życia bez dzieci.

Autorka w wolnych chwilach pomagam mężowi w jego pracy. Projektuje materiały reklamowe – plakaty, katalogi i opakowania dla firm.

Twórczość

Życie rodzinne wywarło olbrzymi wpływ na jej twórczości. To dzięki własnym dzieciom zdecydowała się na pisanie i ilustrowanie książek dla najmłodszych. Literatura, którą Głowińska przynosiła do domu z księgarni przestała wystarczać jej i jej dzieciom, dlatego zdecydowała się sama stworzyć serię książek.

Anita Głowińska opracowała również kolorowanki dla dzieci „2-latek rysuje”. Dziecko poprzez kolorowanie poznaje świat. Może m.in. pokolorować pojazdy, zwierzęta, jedzenie, naturę czy też zabawki.

Kicia Kocia

Do jednej z najbardziej popularnych serii Anity Głowińskiej zaliczamy cykl książek o Kici Koci. Główną bohaterką utworów jest zaradna, mądra i zabawna kotka, która w każdej z książeczek przeżywa inne przygody. Kicia Kocia poznaje świat oraz prawa, jakie nim rządzą. Każda książeczka porusza ważny dla dziecka temat. W serii tej znajdziemy tytuły, takie jak: Kicia Kocia na rowerze, Kicia Kocia sprząta, Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku!, Kto mieszka w lesie?, Kicia Kocia i straszna burza, Kicia Kocia jest chora, Kicia Kocia ma braciszka Nunusia oraz wiele innych. Każda z książeczek została opatrzona kolorowymi ilustracjami, które stworzyła sama autorka.

Wybrane serie

  • 2-latek rysuje
  • Fantastyczna seria do kieszonki
  • Kicia Kocia
  • Kicia Kocia i Nunuś
  • Tornister pełen przygód

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − 17 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła